Masky v sauně. Domácí masky

Saunaje ideálním místem propéči o tělo a obličejovou pleťs použitím přírodních masek připravených podle domácích receptů. V důsledku vysoké teploty a vysoké vlhkosti v sauně dochází k otevření (expanzi) pórů, čímž se zvyšuje krevní oběh. Tepelný kontrast - horká pára a studená sprcha, pomáhá posilovat imunitní systém, "tréninkové" cévy a kapiláry. Po návštěvě sauny se pokožka stává měkkou, hedvábnou a hladkou.

Doporučuje se užívat domácí masky v sauněv intervalech mezi parními místnostmi (15 - 20 minut), kdy tělo a kůže mají čas na relaxaci a očištění. Především v sauně doporučujeme čistit pokožku od mrtvých kožních buněk. Pro tento účel jsou ideální kávové výlisky, které lze kombinovat s dalšími užitečnými složkami.

Křový peeling. K přípravě křoviny je třeba vzít 2 až 5 lžíce kávové luštěniny, aplikovatkávový peeling na tělo čistými masážními pohyby [věnujte pozornost problémovým oblastem]. Pro citlivou pokožku, můžete přidat 2 lžíce dušené ovesné vločky a lžíci medu do kávové sedliny . Pro hluboké čištění mastné pleti můžete přidat několik lžíce jemné mořské soli. Kromě toho, pokud je to žádoucí, může být kávový peeling „vylepšen“ rostlinnými oleji, éterickými oleji, smetanou, kosmetickým jílem, vitaminem A nebo E a kořením.Kefový tělový peeling(zejména v kombinaci s mořskou solí, černou jílem, esenciálním olejem z grapefruitu, \ tcitron nebo pomeranč) je účinný domácí lékv boji proti celulitidě . Po důkladném vyčištění je pleť připravena k vyživujícím a hydratačním maskám.

Mléčná maska ​​pro tělo. K přípravě masky musíte smíchat čerstvý tvaroh a zakysanou smetanu, dokud se nevytvoří krémová hmota (bez hrudek). Maska se aplikuje na tělo a pozůstatkytrvají 20 minut.

Krémová maska ​​z ovesných vloček pro citlivou pokožku. Je nutné vařit 5 - 6 lžic ovesných vloček vodou nebo mlékem. Maska aplikovaná na tělo po dobu 15 - 20 minut a při odstraňování zbytků se doporučuje provést lehkou masáž. V masce ovesných vloček můžete přidat 1 - 2 lžíce medu nebo olivového (broskvového, lněného) oleje.

Kefirova maska ​​pro tělo. Jednoduchý, ale účinný způsob péče o vaši pokožku v sauně. Aplikujte kefír na očištěnou pleť a nechte 15-25 minut. Velmi příjemná a uvolňující procedura. V kefíru můžete přidat malou zeleninovou nebo ovocnou dužinu bez kamenů (banán, okurka, dýně, rajčata, kiwi,maliny). Ovoce a zelenina jsou dobrým vitaminovým doplňkem kefírové masky pro tělo.

Medová maska ​​je dalšíúčinnou metodou anticelulitidní péče o pleť . Zlato se aplikuje na tělo, ponechá se 5 - 10 minut. Poté můžete provést medovou masáž a dlaněmi potírat problémové oblasti. Můžete přidat esenciální oleje do medu.

V sauně je možné a nutné věnovat pozornost nejen tělu, tvorbě různých křovin a masek, ale i vlasům a takékůže obličeje.

Příjemné postupy!