Domácí masky na vlasy. Jak vařit?

Správná pravidelnápéče o vlasy- stoprocentní záruka krásy a zdraví vašich vlasů! Při každodenní péči o vlasy se používá celý arzenál kosmetiky -šampony a kondicionéry, séra a masky, pleťové vody a balzámy, oleje a fytosprays ...Kromě hotových kosmetických přípravků můžete použít masky s velkým úspěchem podle receptů „babičky“ na bázi přírodních surovin. Je to přirozenost domácích masek s pravidelným použitím, která zaručuje krásu, zdraví, elegantní a lesk na vaše vlasy. Kromě toho, připravit masku doma nevyžaduje speciální dovednosti a znalosti. A proces vaření je docela vzrušující zážitek.

Praktická doporučení pro výrobu vlasových masek doma:

 • Frekvence používání domácích masek přímo závisí na stavu vlasů. Pokud jsou vlasy silně poškozeny (perm a barvení, časté používání vysoušeče vlasů) a potřebují intenzivní obnovu a výživu, pak lze masku na vlasy použít 2-3krát týdně. Pro udržení stabilního zdravotního stavu vlasů, aby byly hedvábné, lesklé a objemové, stačí použít masku jednou týdně.
 • Nepřehánějte to. Nadměrně intenzivní restaurování vlasů může mít nepříznivé účinky. Pokud často používáte výživné masky na vlasy (zejména na bázi oleje), můžete „krmit“vlasy Řiďte se pravidlem - nic víc neznamená lepší! Všechno by mělo být umírněné.
 • Pro udržení zdravých vlasů, je nutné použít různé masky - očistu, hydratační a výživnou. Použití masek založených na různých složkách poskytne vlasům celou řadu základních živin a zvlhčovačů.
 • Domácí masky by měly být aplikovány bezprostředně po přípravě .Některé masky mohou být uloženy v chladničce, ale zpravidla ne déle než 2 dny. Proto se doporučuje připravit masku pro jedno použití.
 • Domácí vlasové masky by měly být zvoleny podle typu vlasů (pro určení typu vlasů můžete použít speciální stůl). HSprávně zvolená maska ​​může zhoršit vzhled vlasů.
 • Před použitím se doporučuje masku zahřát (ve vodní lázni nebo v teplé vodě). V teplém (ale ne horkém) stavu maska ​​pracuje efektivněji. Alternativní způsob - po nanesení masky je srst pokryta plastovým obalem (můžete použít víčko) a přikrytý ručníkem. Pro zvýšení efektu můžete použít teplovzdušnou sušičku.
 • Výjimka z pravidla - masky na bázi slepičích vajec se nedoporučují ohřívat nebo oplachovat horkou vodou - vaječný bílek se může zhroutit a vy budete muset vynaložit další úsilí k tomu, abyste si dobře umýt vlasy.
 • Významný pozitivní účinekmají masky na vlasy založené na henně, s přidáním tabáku nebo skořice, stejně jako mořský kale. Jiná slova - masky, které zahrnují složky ve formě malých částic, jsou omývány obtížněji než homogenní krémové masky. Proto, aby se proces obnovy vlasů doma nestal trestem pro vás, zvažte délku a objem vlasů.
 • Masky lze aplikovat na čisté i špinavé vlasy. Pokud aplikujete masku na čisté vlasy, můžete získat lehkou masáž pokožky hlavy (zvýšení průtoku krve a lepší výživa pronikají do pokožky hlavy). Při aplikaci masky na špinavé vlasy je lepší odmítnout masáž, aby nedocházelo khlubokému pronikání nečistot, prachu a vlasových přípravků do pokožky hlavy.
 • Vlasová maska ​​by měla být ponechána na přesně stanovenou dobu (obvykle ne déle než 30 minut) a poté vlasy důkladně omyjte obvyklým způsobem.
 • Po vlasové masce se doporučuje opláchnout vlasy extraktem z bylin nebo okyselené vody (citronovou šťávou nebo octem jablečného moštu).
 • Po domácí masce se doporučuje provést „výstup“ pro vlasy, tj. Odmítnout vysoušení vlasů pomocí vysoušeče vlasů.

Správné a pravidelné používání domácích masek na vlasy je skvělý způsob, jak ochránit vlasy před negativními vlivy na životní prostředí. Přírodní masky poskytují vlasům živiny, hydratují pokožku hlavy, pomáhají zabránit průřezu špiček a vypadávání vlasů,přidejte lesk a objem.

Ukažte malou představivost a trpělivost, odstraňte svou oblíbenou hodinu času a vaše vlasy vám děkují s oslnivou krásou.