Domácí masky na ruce a nehty

Dámské ruce jsou vždy v dohledu, a proto nevyhnutelně přitahují pozornost ostatních a utvářejí názor na to, jak pečlivě a pravidelně se staráme o náš vzhled.Kůže rukouse každý den podrobuje vážným testům: mytí nádobí, mytí, čištění, použití chemických detergentů, negativní účinky studeného, ​​větrného, ​​prachového a ultrafialového záření.

Kůže rukou se vyznačuje specifickou strukturou - tenkou, delikátní, náchylnou ke vzniku prvních známek stárnutí (vrásky), loupání a pigmentace. Proto, aby vaše ruce byly živým svědectvím krásy, mládí a zdraví, potřebují pera řádnou a pravidelnou péči.

Péče o rucese skládá ze čtyř hlavních fází - očištění, výživy, hydratace a ochrany. Všechny tyto procedury lze provádět nezávisle doma s použitím hotové kosmetiky nebo krémů, pleťových vod a domácích masek.

Domácí masky

Číslo receptu 1. Výživná maska ​​na ruce.Pro masku je třeba smíchat 1 lžíci medu (tekuté), 1 lžičku olivového nebo lněného oleje, 1 žloutek a 5 kapek čerstvé citrónové šťávy. Maska se aplikuje na ruce a rovnoměrně rozloží. Poté se doporučuje nosit bavlněné rukavice. Maska musí být uchovávána po dobu 30 - 60 minut nebo ponechána přes noc. Doporučuje se odstranit zbytky masky bez použití mýdla. Medová maska ​​se aktivně stará o kůži rukou,to dělájemný a měkký.

Číslo receptu 2. Glycerinová maska ​​na ruce.Složení: 1 lžíce glycerinu, 1 lžička medu, 1 lžička ovesných vloček (ovesné vločky). Maska se aplikuje na ruce 20 až 30 minut a odstraní se teplou vodou bez mýdla.

Číslo receptu 3. Vaječná maska ​​na ruce . Je nutné smíchat 1 žloutek s 1 lžíci medu. Navíc můžete do oleje přidat několik kapek vitamínu A a E. Maska se doporučuje aplikovat v noci a nosit rukavice (z přírodních tkanin). Vaječná maska ​​na ruce napomáhá změkčení pokožky a také snižuje vrásky.

Recept č. 4. Maska na ruce z brambor . To je jeden z nejdostupnějších, jednoduchých, ale účinných obličejových masek pro péči o pokožku rukou. Chcete-li bramborovou masku, musíte udělat bramborovou kaší (bez soli) -Vařte 2 středně velké brambory, libry a přidejte 2 -3 lžíce mléka. Bramborová kaše (ne horká nebo studená) aplikovaná na kůži rukou po dobu 1,5 - 3 hodiny. Užitečné přísady jako citronová šťáva, med, vitamin A nebo E, rostlinné oleje nebo čerstvé zeleninové šťávy mohou být přidány do bramborové masky.

Číslo receptu 5. Maska pro ruce rostlinných olejůje univerzálním způsobem péče o domácí ruce. Tento postup je jednoduchý - aplikujte na pokožku rukou jakýkoliv rostlinný olej ve formě tepla (může být zahříván ve vodní lázni). Po namazání rukou olejem noste bavlněné rukavice. Masku lze provádět v noci. Doporučuje se použít takovérostlinné oleje jako olivy, hrozny, lněné semínko, slunečnice, broskve, pšenice atd.