Domácí masky z tvarohu

Pro domácí péči o pleť se doporučuje nejen používat hotovou kosmetiku (krémy, pleťové vody, tonika a křoviny. ), ale také masky z přírodních produktů.Přírodní produkty, zejménatvaroh , působí příznivě na pokožku, aktivně hydratují, změkčují, omlazují a osvěžují.
Jedním z nejjednodušších a nejpřístupnějších receptů na výrobu masky na obličejje použití tvarohu na kůži po dobu 15 až 20 minut.Je třeba mít na paměti, že pro suchou pleť je vhodnější použít více tuku, tvaroh a mastnou a kombinovanou pleť - s nižším obsahem tuku.
Číslo receptu 1. Výživná tvarohová maska ​​na obličej. Chcete-li udělat masku, musíte pečlivě hnětit dužinu 1/5 zralé banány, smíchejte s 1 lžíce tvarohu a přidejte 1 - 2 lžíce mléka (smetana, zakysaná smetana).Místo mléka nebo zakysané smetany můžete přidat 1 žloutek.Maska aplikovaná na očištěnou pleť po dobu 10 - 15 minut, poté odstraněna teplou vodou.
Recept č. 2.Chcete-li udělat masku, budete potřebovat následující součásti: 1 lžíce tvarohu, 1 - 2 čajové lžičky medu, 1 lžíce mléka, 1 lžička citronové šťávy.Všechny složky jsou důkladně promíchány a aplikovány na obličej (s výjimkou oblasti kolem očí) po dobu 15 až 20 minut.Taková maska ​​tvarohu se aktivně stará o vyblednutí kůže.
Číslo receptu 3. Maska tvarohu pro mastnou pleť . Složení: 1 lžícetvaroh, 2 lžíce jogurtu, 1 vaječný bílek, 5 - 7 kapek 3% peroxidu vodíku. Komponenty musí být důkladně promíchány, aby se získala homogenní hmota, naneste na obličej po dobu 10 minut a pak se odstraní studenou vodou. Kromě efektu sušení, maska ​​mírně bělí kůži.
Recept č. 4. Maska z tvarohu pro suchou pokožku . Dalším jednoduchým, ale poměrně účinným způsobem péče o suchou pokožku je kombinace tvarohu a olivového oleje. Stačí smíchat 1 - 2 čajové lžičky tvarohu s 1 lžičkou olivového oleje a aplikovat na kůži po dobu 15 - 20 minut.
Recept číslo 5. Maska s ovocem a bobulemi. Tvaroh v kombinaci se šťávou nebo dužinou ovoce a bobulí aktivně hydratuje, tonizuje a vyživuje pokožku obličeje vitamíny. Pro péči o mastnou pleť je vhodné použít šťávu (dužninu) z kyselých plodů (bobulí) pro suché odrůdy. Při přípravě masky se doporučuje dodržovat následující proporce: 1 lžíce tvarohu - 2 lžíce ovocné šťávy (buničiny). Že maska ​​není příliš tlustá, můžete přidat kefír,jogurt nebo kyselé mléko pro mastnou pleť a pro suchou pokožku. Masky z tvarohu a ovoce se aplikují po dobu 15 minut.
Číslo receptu 6 .Maska na tvaroh pro normální typ pleti . Složení: 1 lžíce mrkve buničiny (rošt na nejjemnější struhadlo), 1 lžíce tvarohu, 1 lžička broskvového oleje (může být nahrazen olivovým olejem). Složky se smíchají, aby se získala homogenní hmota a aplikují se na obličej po dobu 10 - 15 minut. MaskaDoporučuje se odstranit minerální vodu bez plynu.
Výhody takového mléčného výrobku jako tvarohu pro krásu a zdraví pokožky jsou již dlouho známé. Pokud si tedy chcete uchovat krásu a zdraví po mnoho let, dopřejte si své oblíbené domácí obličejové masky z tvarohu alespoň jednou týdně.