Svařené víno - Zimní nápoj

Htotéž je svařené víno?Svařené vínov překladu z němčiny „Glühwein z glühender Wein“ je teplé, teplé víno s kořením. Tento nápoj je tradičně používán venku na vánočních trzích a svátcích v Rakousku, Maďarsku, Německu, Velké Británii a ve skandinávských zemích.

Proč je to v zimě tradiční svařené víno? Ano, protože je to velmi příjemné a symbolické na chladném zimním večeru, posezení s přáteli u krbu se nechte hýčkat sklenkou voňavého a hřejivého těla a duše svařeného vína. Nebo po dobytí dalšího vrcholku hor v zimě bude skvělé oslavit takovou akci horkým svařené víno. Po zimní procházce ve městě nebo hraní sněhových koulí vám horké víno pomůže uniknout z chladu a přiblížit se svým přátelům, protože je to velmi ušlechtilý, laskavý a oduševněný nápoj.

Svařené víno je vhodné pro podchlazení, nachlazení, kašel, rýmu, regeneraci různých infekčních onemocnění. Používejte svařené víno také pro duševní nebo fyzické vyčerpání, depresi a nespavost.

Znát několik tajemství vaření svařené víno, můžete snadno tento nápoj adoma . Nejdřív si promluvmeo výběru vína pro svařené víno . Zpočátku se vařilo svařené víno z vína Bordeaux. Nyní preferují levnější a méně zralá vína. Mnozí znalci svařeného vína tvrdí, že pro jeho přípravu je nutné zvolit si suchá vína. Nedoporučujemedělat svařené víno vzít drahá a ochucená vína, protože oni mají jedinečnou chuť a vůni, a jejich topení může ovlivnit kvalitu vína sám. Také nepoužívejte dezertní vína, protože jsou příliš sladká a silná, a výsledné svařené víno může dát hodně alkoholu. Po zahřátí může polosladké víno produkovat klonně kyselou chuť. Pokud máte ještě sladké nebo polosladké víno, pak byste měli dodržovat sladkost vína, protože svařené víno je sladký nápoj přidáním cukru nebo medu. A přesto se tato vína zahřívají na teplotu 50 ° C.

Pokud však chcete, aby vaše svařené víno bylo chutné a skutečně správné, pak je lepšívzítsuché nebo polosuché slabé víno.Perfektní pro přípravu svařené víno červenésuché stolní víno, jako je Merlot, Cabernet, Sapevari.

A tak s vínem, o kterém jsme se rozhodli, pojďme mluvit o kořeních, která se přidávají do tohoto nápoje. Všechna koření by neměla být mletá, protože se budou rozpouštět ve víně, v důsledku čehož se mohou objevit mláďata, a svařené víno bude zkažené. Klasické a hlavní koření svařeného vína jeskořice . Nejlepší je použít ho v hůlkách, 1-2 věcech. Také věčný společník tohoto příjemného nápoje jekarafiát . Můžete ho dát jako standard se všemi kořením - 4-5 pupeny, a můžete to udělat jinak - musíte si vzít jeden tenký citron a hůl karafiáty v něm a nechat ji marinovat asi hodinu a pakVe formě citronu se ponoří do připravené směsi vína s vodou a cukrem a tento citron dodá horkému vínu veškerou vůni.Dokonce i ve svařeném víně můžete přidat zázvor, který má ohřívací účinek, černý pepř, nové koření, koriandr, kardamom, který má citrónovo-eukalyptovou chuť, šafrán, dřišťál, muškátový oříšek - docela trochu, to zdůrazňuje aroma jiných koření.I v svařené víno přidat ovoce, sušené ovoce někdy ořechy a bobule, to vše je amatér.Není nutné přidávat vše do svařené víno.Vyberte si dva nebo tři druhy koření a pokračujte.Všechno by mělo být umírněné.

Jak vyrobit svařené víno? Při vaření svařené víno, jeho základní složkou je cukr nebo med.Na 0,75 - 1 litr suchého vína dát 4-5 lžíce cukru.Můžete experimentovat s vanilkovým nebo třtinovým cukrem.Někdy je cukr nahrazen medem, pak se svařené víno stává specifičtějším.Svařené víno s medem je užitečnější a lépe se zahřívá.Nejdůležitější je odhadnout proporce.

Chcete-li vařit svařené víno, musíte si vzít tenkostěnný hrnec, nejlépe ze smaltovaného.Existuje mnoho receptů na vaření svařené víno.Koření lze přidávat přímo do vína a můžete je také vařit odděleně v malém množství vody tak, aby plně odhalily své vlastnosti a chuť.V žádném případě nelze vařit víno.Zahřívá se nad nízkým teplem na teplotu 70 ° C, dokud bílá pěna, která vzniká jako první, není pryč.Pokud vaříte koření odděleně ve vodě, pak je nalijte do vína, které by mělo být pečlivě podél okraje, což umožnílepší držet kytici vína. Když víno dosáhne doporučené teploty, odstraní se z ohně, přefiltruje a nalije do vysokých sklenic tlustého skla nebo hrnečku, aby se na chvíli udržel v teple. Pijte svařené víno s dezerty, ovocem nebo sýrem.

Je nutné pít svařené víno v přiměřeném množství - 1-2 sklenice za večer, kvůli horkému vínu, které můžete snadno opít, a díky účinným látkám, které jsou obsaženy v koření, může váš žaludek bolet.