Zimní strava

Studený, deštivý podzim ... Mrazivá a zasněžená zima ... Na začátku podzimu začíná lidské tělo důkladnou přípravu na zimu zima. Stáváme se pasivními nebo dokonce apatickými, metabolické procesy v těle se zpomalují, objevuje se pomalost a ospalost. Tělo je důkladně naladěno na chlad - aktivuje se aktivita podkožního tuku, živiny se hromadí, aby vykonávaly funkci termogeneze, tj. Ochrana před mrazem a chladem (ochrana tepla). Kromě toho, v zimě, světelný den je mnohem kratší, tělo cítí nedostatek slunečního světla, a proto v menším množství se vyrábí serotonin - hormon štěstí. Existuje potřeba konzumovat takové potraviny s vysokým obsahem kalorií, jako jsou makarony, čokoláda, bramborynebo banány. To je v takových okamžicích začíná pomalé, ale jistéhromadění tělesného tuku.

Aby se nezvýšila váhapro období podzimu a zimya aby se naplnilo jaro ve všech jeho kráse a harmonii, je nutné dodržovat vyváženou stravu.Správná strava v ziměvám umožňuje udržet normální pracovní režim těla a dosáhnout hmatatelného výsledku.

Pravidla zimní stravy:

 • Postupný přechod na vyváženou a racionální stravu. Postupně odstraňujte nebo snižujte množství nadbytečných (nezdravých) potravin, přidávejte zeleninu a ovoce.
 • Neříkej hladu. V zimě byste se neměli uchýlit k kardinálu atvrdá opatření, sedět na vodě a krustě chleba. Tělo, které se obává další hladovky, se snaží vytvořit maximální rezervy ve formě tuku. Pozitivní výsledky ze zimních hladovek mohou mít za následek přidání dalších 2 až 3 kilogramů nadměrné hmotnosti.
 • Snažte se jíst častěji, ale v malých porcích. V ideálním případě by se na jednu dlaň měla hodit standardní porce jídla pro ženu.
 • Stojí za to opustit stůl s pocitem bezvýznamného hladu, a ne s pocitem těžkosti a přejídání. Po 15-20 minutách bude vaše tělo tvořit signál nasycení a pocit hladu zcela zmizí.

 • Snažte se jíst čerstvé potraviny, minimalizujte používání konzervovaných potravin. Tato potřeba je vysvětlena poměrně významným obsahem soli v konzervovaných potravinách, což přispívá k zadržování přebytečné tekutiny v těle a zabraňuje odstranění toxinů. V důsledku toho postupuje plnost.
 • Pro přípravu prvního a druhého kurzu v zimě se doporučuje používat širokou škálu koření. Koření má schopnost stimulovat tvorbu žaludeční šťávy a urychlit proces trávení. Potravinové digesty a tuk nemají čas být uloženy v rezervě.
 • Doporučuje se, aby nejpotřebovanější potraviny byly konzumovány ráno.
 • Nezapomeňte, že poslední jídlo by mělo být nejméně 2 hodiny před spaním.
 • Pokud nejste unaveni procesem počítání kalorií, můžete se řídit tímto pravidlem: „Během dne strávit více kalorií nežVaše tělo se dostane z jídla.
 • Navzdory zimní apatii a pesimismu, zkuste se všemi dostupnými (ale nezbytně užitečnými) prostředky a metodami pro udržení dobré nálady a nálady. Aktivní životní styl a pozitivní přístup pomůže vyhnout se „džemům stresu“ a „chronickým čajovým obřadům“
 • .

Postarej se o své zdraví a krásu a pak bude ve vašem srdci a duši věčné jaro!