Hořčice na vlasy. Hořčice Masky

Hořčičné masky pro růst a zpevnění vlasůmají aktivní stimulační účinek na pokožku hlavy, zlepšují krevní oběh a mají pozitivní vliv na vlasové folikuly. Kromě toho, hořčice masky jsou dobrým přírodním lékem na prevenci vypadávání vlasů a výsev tipy, vlasy se stává tlustý, lesklý.

doma, připravit masku hořčice vlasy není nijak zvlášť obtížné. Nezapomeňte však, že masky hořčice jsou vhodnější pro mastné vlasy. Pokud se nebudete řídit správnými proporcemi, maska ​​hořčice může vysychat vlasy a pokožku hlavy. Při aplikaci masky na pokožku hlavy musíte věnovat zvláštní pozornost pocitům. Se silným pocitem pálení byste měli masku omýt a příště snížit množství hořčice. Pokud necítíte teplo z masky, naopak, příště byste měli mírně zvýšit množství hořčičného prášku v masce.

Recept č. 1. Hořčičná maska ​​pro suché vlasy . Složení: Jedna polévková lžíce majonézy (tuk), 1 lžíce lopuchu, olivový nebo ricinový olej, 1 lžička hořčičného prášku. Komponenty jsou důkladně promíchány a vtřeny do vlasových kořenů. Maska musí být udržována po dobu 30 - 45 minut. Po umytí vlasů obvyklým způsobem. Průběh léčby - 2 masky týdně po dobu 1 měsíce (6 - 8 masek).

Recept č. 2. Hořčičná maska ​​pro posílení vlasů.Pro masku musíte použít 1 žloutek, 1 lžíci hořčičného prášku a2 - 3 lžičky silného čaje černý čaj. Po důkladném promíchání přísad se maska ​​protře 20-30 minut do vlasových kořínků. Průběh léčby - 6/8 masek na měsíc.

Číslo receptu 3. Hořčičná maska ​​pro růst vlasů (superaktivátor).Složení: 1 lžička hořčičného prášku, 1 polévková lžíce česnekové šťávy, 1 lžička cibulové šťávy, 1 polévková lžíce přírodního medu (musí se nejprve roztavit na tekutou texturu), 1 lžíce čerstvé aloe šťávy. Součásti masky dobře promíchejte, naneste na pokožku hlavy a zahřejte ručníkem. Doporučuje se ponechat masku na vlasy po dobu 1 - 1,5 hodiny, poté si vlasy a pokožku hlavy omyjte (pečlivě opláchněte masku).

Recept č. 4. Maska s hořčicí a kefírem pro vlasy . Recept je jednoduchý - 1 kuřecí vejce, 1 lžička hořčičného prášku a 2 - 4 lžíce kefíru. Maska je navržena na 30 minut. Po ochlupení se doporučuje opláchnout infuzi bylin (heřmánku nebo kopřivy).

Číslo receptu 5. Maska hořčice s kosmetickým jílem . Smíchejte 2 polévkové lžíce kosmetické hlíny (můžete použít jílu jakékoli barvy, ale je vhodnější použít modrou hlínu) a 1 lžíce hořčice (prášek), 1 lžíce octa jablečného moštu. Po smíchání složek naneste masku na kořeny vlasů po dobu 15-20 minut. Maska je vhodná pro mastné vlasy. Viz také:

  • Masky pro růst vlasů
  • Domácí masky na křepelčí vejce

Užitečné poradenství.Jedli jstePokud chcete využít léčivé vlastnosti hořčice k posílení a stimulaci růstu vlasů, ale obáváte se jejich přesušení, doporučujeme přidat různé rostlinné oleje (olivový, slunečnicový, hroznový, lopuch, skočec, bambucké máslo (bambucké), avokádový olej nebo kokos). To ochrání vlasy před nadměrným vysycháním, ale ne proto, že nebude snižovat pozitivní účinek hořčice.