Zvyšování úrovně výkonu

Naše šílené tempo života, všechny druhy neustálého přetížení, stresu, blokování jasnosti myšlení a lidského výkonu. Známky poklesu v přesné práci mozku jsou difúzní pozornost, neschopnost soustředit se na jednu věc, lhostejnost k něčemu, ztráta zájmu. Když se tyto příznaky vyskytnou ve večerních hodinách, než jdete do postele, nejsou nebezpečné a tuto hodnotu nesmíte nijak zvlášť přikládat. Ale co když se to všechno projeví ráno? Jak pomoci tělu vypořádat se s tímto problémem?

Učinit pot mozku

Dělejte cvičení pro mysl, protože provádíte speciální cvičení, namáháte svou "šedou hmotu", která pomáhá zlepšit nervové spojení vašeho mozku. Řešit křížovky, logické a matematické problémy, učit se cizí jazyky. Pokud je to možné, započítávejte do své mysli, ne kalkulačku.

Jíst vpravo

Všichni víme, že glukóza je nezbytná pro fungování mozkových buněk. To neznamená, že byste měli jíst čokoládu a sladkosti v kilogramech. Se sedavým životním stylem to povede pouze k obezitě. Je lepší jíst potraviny, které obsahují přírodní glukózu a škrob: rýže, brambory, ořechy, luštěniny, černý chléb, med a sušené ovoce.

Je velmi důležité, abychom pili. Časté používání kávy - není cesta ven. Je lepší pít sklenku obyčejné vody každou hodinu, dokonce i jedli a necítíte se jako pít. Je to vynikající prostředek pro dehydrataci mozkových buněk,který je příčinou přepracování a ztráty výkonu.

Nepřehánějte

Výkonnost našeho mozku závisí také na tom, kolik potravin jíme. To znamená, že sytost a přejídání vede k otupělosti.

S jistotou lze říci, že hlad má pozitivní vliv na práci mozku. Koneckonců, mnozí z nás znají z první ruky, jak chcete spát po vydatném obědě. Jaký výkon?

Čtěte více často užitečné knihy

Domníváme se, že přínosy čtení knih nebudou nikoho zpochybňovat. To skutečně zvyšuje koncentraci pozornosti a rozvíjí představivost. Američtí vědci tvrdí, že při čtení jakékoli historické literatury jsou vyvinuty analytické dovednosti, za které je zodpovědná pravá hemisféra mozku.

Proto místo hloupého sledování televize je lepší číst alespoň půl hodiny, jakoukoli informativní knihu. Denní četba literatury zvyšuje výkon mozku (pouze pro boha, ne žlutý tisk, je nepravděpodobné, že by se zvýšila vaše intelektuální úroveň).

Odpočinek a vyrážka

Práce bez odpočinku rovněž vede ke ztrátě pracovní kapacity. Studie ukázaly, že práce jedenácti hodin s pětidenním pracovním týdnem vede k velmi nízkým úrovním inteligence. V takových případech můžete zlepšit výkon prostřednictvím přerušení. Chat s šálkem čaje nebo kávy s kolegy na desetminut Vaše práce vůbec nebolí, právě naopak, protože komunikativní komunikace zlepšuje paměť a přispívá k aktivaci různých dalších mozkových funkcí.

Nezapomeňte strávit dny volna. No, pokud je trávíte v přírodě: grilování v zemi, výlet do lesů pro houby a bobule. To vše přispěje k úžasnému odpočinku pro váš mozek a bude účtovat energii za další pracovní dny.

A samozřejmě plný a zdravý spánek. Nedostatek spánku vede k únavě a selhání úkolů. Pokuste se dodržet určitý režim.

Probuzení je snadné

Aby se zlepšila duševní výkonnost, fyziologové doporučují naučit se vstávat ráno bez budíku. Zároveň si ctíte více spánku, máte mnohem více síly a energie, dobrou náladu.

Odmítnutí špatných návyků

Znalosti o nebezpečí pití a kouření víme z první ruky. Ale někteří lidé věří, že kouření stimuluje mozek. Lékaři však prokázali, že tabák je považován za stimulant - to je velká chyba. Vytváří pouze iluzi snadnosti myšlení a vyšší efektivitu. Vzdejte se této závislosti!

Pohyb je život

Cvičení prováděné denně zvyšuje krevní oběh, zlepšuje a podporuje vznik nových nervových spojení, což vede ke zlepšení účinnosti vašeho mozku.

A konečně. Nezapomeňte pravidelně, během psychické práce, provádět masáž hlavy a oblasti krku. Deset minut a zase se k vám a vašemu mozku vrátí ráznost.