Správná péče o nohy doma (s videem)

Včasná péče o nohy doma šetří peníze a čas strávený na pedikúru. Jak ji zorganizovat pomocí jednoduchých a praktických nástrojů najdete na této stránce.

Nejlepší péče o nohy doma na videu pomůže pochopit technologii mnoha postupů:

Také vyprávíme o tom, jak připravit křoviny a další prostředky. S pomocí tipů, můžete uspořádat správnou péči o nohy doma, aniž by utrácet spoustu peněz na tyto postupy.

Udělejte si čas, abyste se postarali o nohy, aby zůstali zdraví po celý rok. Pokud jim dáte čas alespoň jednou za měsíc, jejich vzhled se zlepší, kůže bude měkčí a krevní oběh bude intenzivnější.

Pečlivá péče bude trvat minimálně hodinu a pro úplné využití postupu budete potřebovat dvě hodiny. Využijte tento čas k relaxaci - péče o nohy je skvělý způsob, jak uniknout z každodenních starostí.

Domácí péče o nohy doma

\ t

Péče o domácí nohu je velmi jednoduchá, pro to budete potřebovat peeling nohou (recept na další straně). Pokud nemáte čas jej připravit, připravte sekřoviny s éterickými oleji, protože mají silný změkčující účinek.Budete také potřebovat koupel pěny nebo nohy gel, velké umyvadlo, jeden velký a dva malé ručníky, dva plastové sáčky, které si můžete dát na nohy, pemza kameny a předměty pro pedikúru.Začneme pravidelnou péči o nohy doma, stačí jen postupovat podle níže uvedených kroků.

Polovina naplní mísu teplou vodou. Umístěte ji na podlahu s velkým ručníkem.Přidejte trochu pěnového gelu, stejně jako několik kapek esenciálního oleje, které jste předtím rozpustili v olejové bázi.Míchejte vodu rukou, aby se pěna uvolnila a olej vyzařoval vůni.Umístěte obě nohy do vody, posaďte se a relaxujte asi pět minut.Odstraňte nohy z pánve a osušte je na ručník na podlaze.

Položte levou nohu na pravé koleno a položte ručník. Vydrhněte peeling do nohy a věnujte zvláštní pozornost hrubozrnným plochám a kůžičce.Položte nohu do plastového sáčku a pevně uzavřete.

Udělejte totéž pravou nohou. Počkejte 10 minut, poté vyjměte sáček z levé nohy a vymažte s ním křovinu.Udělejte to samé s vaší pravou nohou.Ponořte obě nohy do vody.Vzhledem k tomu, že voda je v této době již studená, zvýší se krevní oběh.

Vyjměte nohy z vody. Položte levou nohu na pravé koleno.Vezměte pemzu a otřete nohu.Při obrábění podpatků a vycpávek prstů stiskněte silněji a při práci na oblouku slabší.Důkladně pumpovat horní nohu.Zlepší se tostrukturu kůže a zvyšují průtok krve spolu s živinami na její povrch. Výsledkem je zlepšení vzhledu kůže. Udělejte to samé s vaší pravou nohou.

Vyřízněte nehty, ořízněte hrany pilníkem na nehty . Použijte odstraňovač kůžičky, vyčkejte několik minut a vyjměte kutikulu speciální tyčí. Ponořte nohy znovu do vody a důkladně opláchněte oblasti pod nehty. Důkladně otřete nohy, naneste základ, lak a vrchní nátěr na nehty.

Postupy domácího pečení a péče

S následujícím receptem si můžete doma připravit peeling nohou, očistu a změkčovadlo nohou. Může být používán vždy, když je potřeba opatrně chodit. Díky tomu budou postupy péče o nohy jednodušší a efektivnější.

Složky

 • 1 lžička mandlového oleje, jojobového oleje a glycerinu pro změkčení a vyživení pokožky
 • \ t
 • 1 lžička bělící hlinky a kamenná sůl k čištění
 • \ t
 • 2 čajové lžičky bublinkové lázně
 • 3 kapky esenciálního oleje pro aromatický účinek
 • \ t

Vyberte si olej, který se vám líbí nejlépe, nebo použijte směs mandarinek a pelargónie olejů nebo levandule a citronu k relaxaci a čištění.

V malé čisté láhvi promíchejte pěnu, olej a glycerin. Při vaření dalších složek protřepejte a odložte stranou. Bělicí hlinku a kamennou sůl vložte do středně velké desky a promíchejte. Přidejte máslomandle a jojoby. Poté nalijte směs s glycerinem na talíř a promíchejte s kovovou lžící. Měli byste mít tekutou pastu.

Vana s citrónovou vervainem a levandulí

Složky

 • 15 g suché citronové citrony
 • 2 lžíce suché levandule
 • 5 kapek levandulového esenciálního oleje
 • 2 lžíce octu jablečného octa

Nalijte vervain a levanduli do umyvadla a přidejte dostatek horké vody k ponoření nohou do ní. Když voda zchladla, přidejte levandulový olej a ocet z jablečného moštu. Posaďte se a ponořte nohy do lázně na 15 minut. Potom je otřete do sucha.

Péče o nehty a nohy doma

Péče o nehty doma vám pomůže udržet vaše nohy zdravé a atraktivní. Aby bylo možné uspořádat péči o pokožku nohou doma, budete potřebovat sadu speciálního příslušenství, ale protože ji budete používat po dlouhou dobu, neměli byste ušetřit peníze za jejich nákup.

Odstraňovač laků.Je lepší zvolit ten, který obsahuje složky péče o nehty.

Vata.Ideální pro odstranění laku a užitečné při oddělování jednoho prstu od druhého.

Kartáč na nehty nebo vatový tampon.Používá se k čištění prostoru pod nehty.

Hůlka nebo vatový tampon.Vhodné pro odstranění kůžičky.

Kleště na nehty.Snadněji se používají než nůžky.

Pilník na nehty.Hřebíky na nohách jsou silnější než na rukou, takže pilník na nehty by měl být hrubší.

Prostředky pro odstranění pokožky.Požaduje se změkčení a odstranění pokožky.

Lak na nehty a čirý lak.Povlak chrání laky na nehty dobře.

Ponořte nohy do lázně po dobu 10 minut, pak si vyndejte žínku nebo kartáč na nohy a otřete je do hloubky pro čištění kůže. Poté použijte pemzu k odstranění odumřelé kůže z celého povrchu chodidel. Suché nohy a jemně masáž pomocí směsi neroli a citronového oleje, zředěné mandlovým olejem.