Prsteny Princezna: Stylové šperky

Tento řez je poměrně v porovnání s klasickým „kulatým“ - nejdražším a nejstarším, i když se tento způsob navrhování kamenů objevil poměrně nedávno - v 60. letech minulého století. Při hledání nových a moderních forem, klenotníci hledali nový způsob zpracování, který by umožnil plně reflektovat světlo uvnitř kamene. Klenoty s neobvyklými obdélníkovými drahokamy poprvé vydaly legendární Tiffany & amp; Co - dnes jsou považovány za jeho volací kartu.

Korporátní identita princezních řezaných diamantů

Klenoty s takovou formou zpracování kamene dnes nabízejí všechny přední světové značky šperků, které se používají k vytváření všech druhů šperků. Princezna je právem považována za moderní klasiku šperků a podařilo se jí překonat slávu a popularitu i legendárních diamantů s klasickým kulatým nebo „královským“ střihem.

Tvar řezu, spolu s karátem, čistotou a barvou, je považován za nejdůležitější charakteristiku hodnoty kamene, to je to, co odhaluje jeho krásu, čistotu a barvu. "Princezna" má tradičně tvar obrácené pyramidy s obdélníkovým nebo čtvercovým, základním nebo "plošinovým" základem. Firemním stylem tohoto zpracování kamene jsou ostré rohy.

Mimochodem, v dějinách šperků je to jediný případ, kdy lze obdélníkový nebo čtvercový řez přirovnat k „kulatému“ tvaru z hlediska světla (hry) světla. Vzhledem ke způsobu zpracování je většina hmotnosti diamantuJe soustředěna v tzv. "Pavilonu" - dolní části kamene, což určuje speciální hru světla, kterou odborníci tak oceňují.

Počet ploch ve tvaru kosočtverce s takovým zpracováním může být od 50 do výše - záleží na hmotnosti a objemu samotného kamene, počet ploch je nutně uveden v certifikátu připojeném k výzdobě. Čím více tváří, tím cennější a krásnější je.

Všimněte si, jak výrazný a velkolepý tvar a lesk diamantu "Princess" na těchto fotografiích:

Taková hodnota těchto kamenů je však určena nejen jejich hodnotou. Diamantový prsten "Princess" má dnes pověst hlavního svatební šperky. Oni jsou tradičně prezentovány pro angažmá nebo jako snubní prsten.

Důstojnost princezních diamantových šperků

Nespornou výhodou těchto šperků je demokratičtější cena ve srovnání s klenoty s klasickým kulatým tvarem. A nejde o kvalitu samotných drahokamů, pro „princeznu“ používají největší a nejčistší kameny. Tvar takového diamantu je co nejblíže přirozené formě původního diamantového nugetu, a když je vytvořen, ztrácí méně v původní hmotnosti.

Podívejte se na fotografii řezaného diamantu "Princezna" - je to tato forma, která dává zvláštním vlastnostem drahokamu:

Diamantové prsteny s princeznou jsou tradičně vyrobeny z bílého zlata nebo platiny, které zdůrazňují čistotu bílých kamenů.

Více avantgardních modelů barevných kamenů vypadá skvěle v kombinaci s růžovým nebo červeným zlatem. Ale způsob upevnění samotného kamene, kterému byste měli při výběru rozhodně věnovat pozornost, zůstává pro takové dekorace nezměněn. Jeho ostré rohy musí být „zavřené“ a chráněny spolehlivým rámem - toto pravidlo se stalo korporátním stylem takových dekorací.

Všimněte si, jak jsou barvy kovu a kamene pro diamantový prsten Princess na těchto fotografiích v pořádku: