Proč nohy bobtnají - příčiny a léčba u starších osob

Nadýchání dolních končetin je jasným signálem pro tělo hrozícího problému. Důvody otoků nohou u starších lidí mohou být obrovskou rozmanitostí a teprve poté, co byl zdroj identifikován, je třeba zvolit správnou léčbu.

Podle lékařských statistik je výskyt otoků nohou u mužů mnohem méně častý než u žen. Nepříjemné symptomy se mohou objevit v důsledku měnícího se počasí nebo nesprávného metabolismu. Existují však mnohem závažnější důvody, proč je třeba věnovat zvýšenou pozornost.


Kardiovaskulární onemocnění

Jednou z příčin edému nohou u starších osob je srdeční selhání, které má při opožděné léčbě závažné následky a dokonce smrt.

Tato choroba může přemoci osobu bez ohledu na pohlaví a věk. Jaký je tedy vztah mezi srdečním selháním a edémem, proč k němu dochází, jaká léčba je potřebná a co ohrožuje toto onemocnění?

Jedná se o onemocnění, při kterém srdce začíná pumpovat krev samo o sobě neúplně. Kvůli tomu je tkáň mnohem horšíobohacené kyslíkem a stagnace začíná ve žilní části cévního lůžka. Mozek řekne ledvinám, aby udržovaly co nejvíce tekutiny. Důsledkem je přílišné hromadění tekutiny v intersticiálním prostoru končetin, což vede k nepříjemnému opuchnutí.

Otok nohou při srdečním selhání

Kromě nepohodlí může být onemocnění doprovázeno silnou bolestí, dýchavičností a ztmavnutím očí, až do ztráty vědomí. Často mohou pacienti pociťovat přerušení funkce srdce a kůže bledne, někdy dokonce šedavě.

Není-li čas diagnostikován a léčba nezačne, může se nemoc projevit vážně ve formě anasarky. Jedná se o těžké stadium srdečního selhání, kdy se edematózní stav nezastaví na dolních končetinách, ale rozšiřuje se na celé tělo.

Zajímavé: Rychlé způsoby léčby sinusitidy doma

Nadýchání diabetes mellitus

Diabetes mellitus je jednou z příčin otoků nohou jak u starších lidí, tak u mladých lidí, za jakých okolností se vyskytuje a jak s ním zacházet, je podáno velké procento populace.

První známkou diabetu je opuch kotníků a nohou. Kromě vnějšího edému, vnitřní orgány také bobtnají. Vnější změny se velmi snadno identifikují. Stačí jen trochu stisknout špičkami prstů na kotníku, a pokud je malá fossa,pak je to vážný důvod zvonit zvony. Bohužel, zdraví orgánů v tomto případě lze kontrolovat pouze ultrazvukem.

Důležité! Při prvních podezřelých příznacích je naléhavé zahájit léčbu.

Otok chodidel s diabetes mellitus

Pokud neodpovíte na otoky nohou, můžete čelit následujícím následkům:

 1. deformity prstů na nohou;
 2. úplná změna tvaru nohy;
 3. časté případy dislokací, subluxací a zlomenin;
 4. otoky doprovázené nesnesitelnou bolestí;
 5. přirozené změny barvy pleti na červenou nebo modravou;
 6. noha může být vizuálně zvětšena nebo zkrácena;
 7. zvyšuje riziko úplné amputace končetin;
 8. plicní edém;
 9. projev trombózy žíly;
 10. otoky mozku.

Zajímavé: Rychlé a účinné odstranění pálení žáhy: lidové prostředky

Onkologická onemocnění

Edém nohou u lidí, včetně starších osob, může být příčinou onkologie, a když poprvé podezříte na nemoc, musíte okamžitě zahájit komplexní léčbu. Otok v břiše a plicích bohužel hovoří o hrozícím zániku pacienta.

Edém nohou a kotníků neznamená, že se člověk brzy stane součástí života, ale to neznamená, že není nutné s ním zacházet.

Otok chodidel a kotníků

Pro odborníky stále zůstává záhadou skutečná příčina vzniku edému u onkologických onemocnění.Mnoho lidí má sklon si myslet, že v přítomnosti nemoci pacient začíná vést sedavý nebo ležérní životní styl, což ztěžuje žilní odtok krve, což vede k otoku dolních končetin.

Tyto symptomy mohou indikovat nastávající srdeční problémy, zvýšené křečové žíly, selhání ledvin, vyčerpání rakoviny nebo podvýživu.

Existuje mnoho důvodů, ale člověk by neměl, po objevení jednoho z výše uvedených příznaků, připisovat onkologické onemocnění.

Trite, ale edém může být dokonce způsoben zneužíváním diuretik.

Edém v onkologii může být nebezpečný pouze v pokročilých případech. Komplikace se lze vyhnout, pokud je včas zahájena řádná léčba.

Důležité! Pokud edém nepřesáhne 2 týdny, pak v tomto případě neohrožuje život.

Druhy edému

Otok u pacientů s rakovinou je často doprovázen odlupováním kůže. Oteklá plocha prakticky necítí poklesy teploty a s mírným tlakem výsledný otvor po dlouhou dobu nezmizí.

Ochranná funkce kůže je také významně snížena, a to i při nejmenším injekčním podání.

Zajímavé: Jak očistit tělo toxinů a toxinů doma?

Jiné možné příčiny

Kromě výše uvedených závažných onemocnění existuje řada dalšíchfaktory ovlivňující otok. Další možné příčiny edému nohou u mladých a starších osob vyžadujících léčbu jsou:

 1. Selhání ledvin může vyvolat závažný edém. Pro onemocnění ledvin není charakteristická přítomnost bolesti, svědění nebo horečky. Ale měli byste věnovat velkou pozornost snížení množství moči a změně její barvy.
 2. V důsledku toho se mohou objevit otok rukou, komplikace po akutních respiračních infekcích. Nejpravděpodobnějším důvodem je přítomnost infekce.
 3. Symptomy střevního onemocnění jsou velmi podobné onemocnění ledvin, ale s jediným rozdílem, že problém nevyplývá z močení, ale z křesla.
 4. Při křečových žilách dochází k silnému otoku dolních končetin. To je patrné zejména večer. Za zmínku stojí, že čím více je nemoc zanedbávaná, tím silnější je otok.
 5. Nemoci štítné žlázy téměř vždy dávají spíše působivý edém nejen v krku, ale také v oblasti prstů a prstů na nohou.
 6. Nesprávná strava může narušit celé tělo.
 7. Okluze žilních stěn naznačuje opuch v dolní části těla.
 8. Pomalý metabolismus a přepracování je další příčinou edému nohou u starších žen a v tomto případě může být léčba dietou a odpočinkem.
 9. Různá zranění.
 10. Reakce na alergická onemocnění.
 11. Nadměrná hmotnost.

Účinné zacházení s lidovými prostředky

Jakmileprvní zvony se objevily, doporučuje se zahájit komplexní léčbu co nejdříve. Existuje několik účinných přístupů.

Koupele na nohy na bázi jedlé jodizované soli

Jakmile se u mladých lidí au starších osob objasní příčiny otoků nohou, lze okamžitě zahájit léčbu lidovými prostředky.

Od dávných dob naši příbuzní věděli, jak vyléčit jakýkoli ail, včetně tohoto, s pomocí široké škály bylin a tinktur.

Nejprve se doporučuje pokračovat v dietě s úplnou absencí mastných, slaných, uzených, sladkých a nakládaných potravin. Tyto produkty mají schopnost zadržet a zadržet tekutinu v těle, což vede k bobtnání.

Zajímavé: Snadný způsob, jak zhubnout pro líné

Přebytečnou tekutinu z těla lze odstranit nejen odvarem, ale i obyčejným jídlem a ovocem. Meloun, ostružina, meloun, tomel a jeřáb mají vynikající diuretický účinek. Mnozí si to ani neuvědomují, ale rýžová kaše také přispívá k odtoku tekutiny z těla. Ale od zeleného čaje a ovocných nápojů na noc by se mělo upustit, takové nápoje se nejlépe konzumují do 16:00.

Rýžová kaše přispívá k odtoku tekutiny z těla

V případě zelené infuze byste měli vzít kořen petrželky, nasekat a nalijte 500 ml vroucí vody přes noc. Ráno je vývar filtrován a opilý během jednoho dne na několika recepcích.

Koupele na bázi jedlé jodizované soli mají zázračný způsob.Každodenní procedura před spaním pomůže zmírnit nenávistné opuchy.

Vhodné jsou také koupele s různými bylinkami, bobulemi jalovců a suchou hořčicí.

Bříza byla vždy známá svými léčivými vlastnostmi. Pro tinkturu je třeba vzít asi 30 gramů suchých březových pupenů a nalijte je 100 mililitry 70% alkoholu. Poté se březová směs usadí asi 4 týdny na tmavém a chladném místě. Vezměte léky je nutné pouze ve zředěné formě, 20 kapek směsi na šálek vody. Pijte 20 minut před jídlem.

tinktura břízy

Šťáva z černého ředkvičky a medu je známá nejen pro své léčivé účinky při kašlání, ale také pro oteklost. Ředkev musí být loupaná a strouhaná. Pak ji zabalte do gázy a vytlačte šťávu. Pro tinkturu smíchejte šťávu z jednoho ředkvičky se třemi lžícemi medu. Hotový lék se užívá jednou denně v lžíci.

Lékařský zákrok

Když byly objasněny příčiny otoků nohou, a to nejen u starších osob, ale také u lidí jakéhokoli věku, je možné zahájit léčbu pilulkami a masti.

Nejčastěji se u této choroby doporučuje používat různé masti na bázi extraktu z kaštanu konského (Venozol, Venitan). Tyto masti budou nejen schopny překonat otok, ale také zajistit krevní oběh, zvýšit cévní tonus a zcela se zbavit zánětu.

Důležité: Před použitím jakýchkoli léků se poraďte se svým lékařem apozorně si přečtěte návod.

Neméně populární jsou gely Lioton a Troxevasin. Tyto léky budou schopny odstranit i pokročilý otok.

Lioton Gel pomůže odstranit bobtnavý běh

Pokud je srdeční onemocnění příčinou otoků, odborníci důrazně doporučují užívat Furosemid, Panangin nebo Asparkam.

Často může být edém doprovázen zvýšeným tlakem, v tomto případě je nezbytný indal, arifon nebo indapafon.

Obecná doporučení

Podobně jako každé jiné onemocnění lze předcházet edémům preventivními opatřeními.

Pravidelné lehké masáže v oblasti nohou s přídavkem přírodních olejů přispějí k odtoku krve. Je nutné dodržovat denní režim a dávat přednost vyvážené stravě. Zapojte se do fyzické terapie nebo jděte do posilovny.