Přírodní barvy a kombinace srsti

To znamená, že odstín by měl být co nejpraktičtější, na základě klimatických podmínek regionu a očekávané intenzity provozu oděvu, stejně jako ideálně sladit se se vzhledem šťastného majitele výrobku. Přirozené barvy srsti zvířat, jejichž kůže se používá v oděvním průmyslu, jsou tak rozmanité, že i ty nejnáročnější chlápci a módní ženy najdou ideální volbu pro sebe.

Jaká srst má norek: paleta barev od modré po černou

Zimní norkové výrobky již více než deset let jsou považovány za klasiku módního žánru. Kožichy a vesty, pláštěnky a spojky, různé klobouky z kůže tohoto zvířete i nadále s jistotou dobývají milovníky slušných a praktických oděvů. Materiál má neuvěřitelně bohatou paletu přírodních odstínů: jaké barvy srsti norek závisí na zvířatech náležejících k určitému plemeni.

Všechny tyto „kožešinové“ odrůdyzvířata jsou rozdělena barevně podle následujících skupin:

  • Tmavý
  • Hnědá
  • Stříbrošedá
  • Světlo
  • Kříž

Tmavá skupina zahrnuje skály, jejichž barva se blíží černé. To je scanblack, blackfire, SPC (norka standardní černé barvy). Je třeba mít na paměti, že v přírodě neexistuje čistě černá kůže norka, v každém případě mají nahnědlý přetečení. Pro dosažení nejsaturovanějších barev použijte technologii tónování.

Zástupci hnědé skupiny jsou norkové takové odrůdy, jako je mahagon s nejtmavším hnědým nádechem, ořech se zlatavě hnědou barvou a pastel s nejsvětlejší hnědou kůží, charakterizovaný lehkým kouřově fialovým přetečením.

Stříbřitě šedá skupina zahrnuje stříbřitě modrá zvířata různých šedých srstí, vzácně s hnědým přetečením. Toto také zahrnuje paletu duhovky, jehož zástupcové mají nejtmavější šedý odstín a underfur světla tonality. Zafírové skály jsou také přítomny v této skupině - se světle šedou a fialovou - se zářící srstí.

Světelná skupina zahrnuje takové odrůdy, jako je palomino s mléčně zbarvenými kožešinami, perly s béžovou barvou a bílé - dokonale čisté bez jakýchkoli skvrn.

Co určuje barvu norkové kožešiny?

Křížová skupina kombinuje skálykterý neexistuje ve volné přírodě. Jsou uměle odvozeny z práce chovatelů.U norkových chlupů je barva srsti určena přítomností kombinace odstínů, které jsou navzájem kontrastní, například:

  • Černý kříž- černý + bílý;
  • Sapphire Cross- šedá + bílá;
  • Pastel Cross- bílá + černá;
  • Jaguar - béžová+ bílá.

Barva norkové kožešiny se často koriguje barvením, barvením, zpevněním a dalšími moderními technologiemi, díky kterým můžete získat výrobky s originálními barvami a dokonce i s kresbami (barvení plátna).

Pole všech barev králičí srsti - od bílé po černou

V dnešní době je králičí kožešina cenově nejdostupnějším a nejlevnějším materiálem používaným k šití a dokončování dámského a pánského oblečení. Má schopnost udržet teplo dobře při „mínusových“ teplotách, dobré pružnosti při zpracování díky plasticitě kůže a snadnosti údržby. Díky zbarvení najdete šatní skříň a doplňky z králičí kožešiny téměř všech barev.

Meziplemeny těchto zvířat jsou tzv. „Kožešiny“, jejichž kůže se používá v oděvním průmyslu:

Černo-hnědá barva připomínající černou lišku

\ t

Ruský hermelín, ve kterém je hlavní pole srsti bílé s hnědými nebo černými šploucháními na tlapkách a ocasu

Rex, který má krátké měkké zdřímnutí, podobné hmatovým pocitům s plyšovým, černým, modrým, hnědým nebo bílým

Činčila s šedo-modrou barvou, jejíž odstín je tmavý, střední a světlý.

Všechny barvy výrobků z přírodních kožešin králíků vypadají co nejjasněji a nejsytněji, protože materiál lze bez problémů obarvit.

Medvěd: barvy pro muže a ženy

Medvědí srst je cenná díky své nesporné praktičnosti a funkčnosti. Dlouho byl vyroben z kůže tohoto zvířecího svrchního oděvu pro muže, protože materiál je extrémně masivní a objemný. Ale moderní technologie, stejně jako svěží designová řešení vám umožní vytvořit prvky mužského i ženského šatníku, který může nenápadně zdůraznit zásluhy a skrýt nedostatky postavy.

Kůže medvěda sestává ze dvou ochranných vrstev:měkká, krátká, tlustá hromada s izolačními vlastnostmi v kombinaci s dlouhým a vzácným zdřímnutím s vodoodpudivým účinkem. To znamená, že zimní oblečení z takového materiálu vás nejen dokonale zahřeje při mrazu, ale také vás ochrání před náhlým sněhem, mokrým sněhem nebo deštěm.

V dnešní době jsou populární bundy z kůže medvěda hnědého, které skvěle přecházejí do zámoří a unisexu. Vzhledem k masivnosti a velké hmotnosti nátěru a nátěru tohoto materiálu je pravděpodobnějšírarita než pravidelnost. Jeho přírodní odstíny se liší od světle žluté až hnědavohnědé a téměř černé.

Ale z bílých medvědích kožešin, návrhářů a stylistů nabízí každý rok několik stylů dámských kožichů, protože objemný vzhled materiálu je dobře neutralizován lehkou, jemnou tonalitou.

Co určuje barvu srsti lišky?

Kožešina liška polární je považována za jeden z nejpoužívanějších materiálů v oděvním průmyslu, který je spojen s jeho snadným zpracováním, dostupnými náklady, vysokou úrovní praktičnosti, estetikou a trvanlivostí. Jedná se o neuvěřitelně svěží, měkký a teplý materiál, který vydrží teploty pod -20 ° C, a proto je ideální pro šití kožichů, kabátů, klobouků, spojek a také pro dokončování zimního oblečení.

Zvláštností používání liščí kůže je, že se používají jen zřídka v přírodních odstínech - pokud nejsou uměle barvené, jsou alespoň ošetřeny speciální technologií, aby se vyloučilo žloutnutí. Barvy srsti arktické lišky se liší v závislosti na plemeni zvířete.Za přirozených podmínek existují pouze dva typy:

Bílá- sezóna určuje barvu srsti tohoto zvířete: v létě má špinavou šedou barvu av zimě bílou;

Modrá- také mění odstín v závislosti na ročním období: v teplém období je zvíře šedo-modré barvy a studenéčerné nebo písčité.

Chovatelé vyšlechtěli několik plemen arktických lišek, která byla uměle chována na farmách:

Stříbřitý- s tmavými spodními a bílými chlupy vystupujícími nad ním, vytvářející dojem stříbřitého lesku;

Voilev- s lehkým spodním a tmavým klínem, který se tyčí nad ním, což vede k vizuálnímu efektu černého závoje;

Sapphire- vznešený modrý odstín připomínající vzhled srsti modrého norka;

Brown- s barvou podobnou barvě perleťového norka;

Albinos- s rovnoměrně zbarvenými bílými kožešinami;

Shadow-Shadow- s bílou skvrnou na pozadí světlé barvy kůže;

Lisopsy- směs modrých lišek se stříbrnými liškami s černou kožešinou v kombinaci s modrým odstínem.

Ve srovnání s kožešinami zvířat žijících ve volné přírodě jsou výrobky z uměle vyprodukovaných arktických lišek mnohem levnější.

Barva sobolí srsti podle plemene

Věčná popularita luxusní a hedvábné kožešiny tohoto zvířete byla získána již v desátém století. Materiál byl po dlouhou dobu považován za privilegium králů a královských osob, protože cena výrobku z něj byla téměř stejná jako cena dobrého sídla. Být jedním z nejdražších aV současné době je sobolí srst známá svou vysokou kvalitou, snadnou péčí a dlouhou životností (v tomto ohledu druhá na vydru, bobru a kožešinové pečeti).

Barva srsti sobolí závisí na plemeni šelmy a je určena klimatickými podmínkami, které dominují jejímu stanovišti. Pro výrobu zimních šatních skříní se používají kůže těchto druhů tohoto zvířete:

​​

Barguzinsky , jehož srst je sytě tmavá- hnědý odstín, má šedé a modravé pruhy.Díky těmto stříbřitým vlasům má materiál zář a brilanci.

Yenisei , jejíž kůže se vyznačuje přítomností několika barevných variací, od karamelové až po mléčně-tělní.Ve srovnání s předchozími druhy obsahuje srst tohoto zvířete mnohem menší počet stříbřitých vláken.

Kanadský(severoamerický), jehož barevný rozsah kůže je omezen na světle žluté odstíny, je zcela prostý modrých a stříbrných žil.

Barguzinská sable je považována za nejcennější, a proto nejdražší, a nejdemokratičtější cenové rozpětí je pro výrobky vyrobené z kanadských kůže.

Barvy liščí kožešiny: variace od šedé po černou

Jelikož je liška dlouhá, je považována za jeden z nejkrásnějších materiálů, který se používá pro výrobu zimních šatních prvků.Je stále ztělesněním kouzla, originality a stylu.Dlouhé vlasy, měkký a měkký materiál je schopen jemně zdůraznit eleganci obrazu každé dámy a nýtovat pohledy veřejnosti na ni. Výhodou kožešiny je skutečnost, že výrobky z ní vyrobené jsou neuvěřitelně teplé a odolné proti opotřebení, protože jejich průměrná životnost je nejméně 8 let. Vyrobeno z kůže lišek, aby pelerines, obojky, boas, klobouky, kožichy.

Zvíře dobře ovládá různé oblasti existence prakticky na celém světě a struktura, kvalita a barva liščí srsti závisí na podmínkách regionu.V přírodě existuje mnoho druhů lišek, z nichž nejoblíbenější je:

Stříbrná černá, která se také nazývá stříbrná liška. Jeho srst má tendenci svítit ve třech barvách:tmavě šedá - na základně bílá - ve středních vrstvách černá - na koncích vláken. Hodnota těchto kožek přímo závisí na množství bílého odstínu - čím je větší, tím je dražší samotný materiál. Díky ušlechtilé kombinaci barev v srsti jsou výrobky z ní „lesk“ s jemnou zářivostí.

Krestovku, což je hybridní plemeno, získané křížením stříbrné lišky s liškou . Jeho specifičnost je přítomnost černých pruhů, které probíhají po celé délce hřebene zvířete a v oblasti lopatek, tvořících kříž na křižovatce. Nejcennější jsou kůže tmavě červené.odstín, na kterém je výrazný jasně černý kříž.

Ognevka , opravdová „červená bestie“ s kožešinou specifického tmavočerveného odstínu as šedivým vnitřkem.

Zlatý ostrov , který se vyznačuje nepřekonatelnou světle zlatou barvou s chladným stínem.

Arktida , která se vyznačuje bílou kožešinou s černými hroty, která získala další symbolické jméno - „Arktický mramor“. Je to nejjasnější liščí srst.

Platina, jejíž barva je mírně podobná „arktickému mramoru“, ale několik odstínů tmavších. Současně, konce klků v srsti jsou šedé, ne černé, jako v předchozím plemeni.

Po seznámení se se základními přirozenými variacemi barvy srsti můžete bezpečně začít vybírat luxusní kožich, vestu, pláštěnku nebo čelenku, ideálně kombinovanou s typem barvy pleti a odstínem vlasů, které se mohou harmonizovat s ostatními prvky šatníku.