Jarní péče o obličej. "Ambulance" - domácí masky

Jaro... Navzdory tomu, že ještě před začátkem kalendářního jara ještě více než měsíc, se stále začínají objevovat myšlenky na teplé a slunečné dny, čerstvou zelení a jarní romantickou náladu.

Začneme se starat o aktualizaci šatní skříně stylovými a módními jarními novinkami, upustíme „zimní“ kilogramy, přezkoumáme dietu nebo následující diety, návštěvy tělocvičen atd. Chcete-li při příchodu jara vypadat a cítit se skvěle, neměli byste zapomenout na pokožku obličeje a těla, která po dlouhé zimní zimě a mrazu potřebuje řádnou péči a obnovu.

Abychom se zbavili takových „zimních následků“, jako je loupání, laxnost, otupělost a nepopsatelný vzhled, musí být kůže obličeje očištěna, „krmena“ vitamíny a dobře navlhčená. K tomu není nutné navštěvovat drahé salóny krásy nebo kosmetická centra. Je možné bez velkého úsilí a materiálních nákladů doma z přírodních produktů připravit výživné, vitamínové a hydratační masky pro pokožku obličeje.

Recept 1. Maska na obličej mrkev. Mrkev je účinným a přirozeným produktem pro péči o suchou pokožku v důsledku přítomnosti různých vitaminů. Chcete-li připravit masku, musíte vyčistit 1 - 2 středně velké kořenové zeleniny, rošt na jemném struhadle a přidat vaječný žloutek. Pokud máte velmi suchou a šupinatou pleť,můžete přidat ½ lžičky olivového oleje. Všechny složky se smísí ananesené na kůži tenkou a jednotnou vrstvou. Maska se nechá stát 20 až 30 minut, poté se odstraní kosmetickým kotoučem namočeným v teplé vodě. Mrkvová maska ​​se doporučuje provádět 1 - 2 krát týdně.

Recept 2.Maska brambor. Způsob přípravy: vařte 1 - 2 středně velké brambory (v slupce), poté oloupejte a pečlivě promíchejte. K bramborové hmotě přidejte 1 žloutek a malé mléko, zamíchejte do hladka. Pokud je maska ​​během vaření studená, zahřejte ji ve vodní lázni (na přijatelnou teplotu, aby se zabránilo popáleninám) a aplikujte na obličej. Pro zvýšení účinnosti se doporučuje zakrýt obličej silným hadříkem, aby se udržel v teple. Po 20 minutách se maska ​​opláchne kontrastní metodou - nejprve teplou vodou, pak studenou. Bramborová maska ​​na obličej vyživuje a osvěžuje pleť, vyhlazuje jemné vrásky, zlepšuje pružnost.

Recept 3.Maska na banány. Banány jsou bohaté na vitamíny a stopové prvky, které jsou nezbytné pro zdraví a krásu pokožky. Maska banánů je připravena velmi jednoduše - 1/2 zralé banány musí být hněteny a smíchány s 1 lžičkou čerstvého mléka. Masku naneste na obličej (výjimkou je oblast kolem očí), namočte 15 až 20 minut a pak ji odstraňte teplou vodou bez mýdla.

Recept 4.Med a maska ​​z vajec. Složení: dvě vaječné bílky, 1 čajová lžička medu, ½ čajové lžičky rostlinného oleje (broskev, olivy, hroznové semeno), 1 čajová lžičkalžíce ovesných vloček (kotleta). Složky se míchají, dokud není přidána homogenní hmota, a pak se přidají ovesné vločky. Po 20 minutách se maska ​​odstraní teplou a pak studenou vodou. Med a vaječný bílek dobře čistí, osvěžují a hydratují pokožku.

Recept 5.Kromě výživného a hydratačního musí být pokožka obličeje dobře očištěna. K tomu můžete doma připravit křoviny nebo slupky ovoce. Složení: 1 jablko (pyré), 1 lžička medu, ½ lžičky medu, ½ lžičky čerstvě vymačkané citrónové šťávy. Složky se smíchají a aplikují na obličej po dobu 10 až 20 minut, a pak se odstraní teplouvodou bez mýdla. Poslední etapa - použití hydratačního nebo výživného krému.

Masky obličeje domase doporučují 1 - 2 krát týdně. Uspořádejte si svůj oblíbený „lázeňský víkend“ - masky, slupky a křoviny, lehká masáž a správný odpočinek vám pomůže obnovit pokožku obličeje příchodem jara.