Japonská strava

Japonská strava byla vyvinuta poměrně nedávno a její skutečný autor není znám. Strava sama o sobě je velmi populární doma, ale Evropané ji teprve začínají ovládat. Předpokládá se, že při správné přípravě pomáhá tato dieta ztratit 8 až 10 kg, samotný průběh je určen pouze na 13 dní.

Dlouhodobá příprava na dietu není nutná: nejdůležitější je nepřehánět jídlo v předvečer prvního dne. Nejlepší volba - lehká večeře, která se bude skládat ze zeleninového salátu a rýže. Dalším zajímavým bodem je použití speciálních japonských tyčinek v průběhu japonské stravy. V Evropě lidé často vtipkují o tom, že se Japonci díky hůlkám, které jim neumožňují jíst a Japonci se raději raději s tímto druhem příborů raději zabaví, než aby byli úplně vyčerpáni, dostávají do formy.

Nejdůležitější podmínkou japonské stravy je její přesné dodržování. Z 13 dnů, pro které byste měli zhubnout, si dejte pauzu v jednom z nich je nemožné. Stojí za to připomenout: 13 dní japonské stravy poskytují úplné odmítnutí soli, cukru, chleba a alkoholu. Nemůžete jíst ani suché víno v malých množstvích. Ale můžete pít vodu v neomezeném množství. Je-li minerální voda - použijte pouze jídelnu.

Každý z 13 dnů diety je odlišný od předchozího, navzdory skutečnosti, že produkty jsou obecně téměř stejné. Pouze jeden prvek zůstává nezměněn: snídaně, která zahrnuje šálek černé kávy (bez cukru!). Je vhodnější používat přírodní kávu, která by neměla být příliš silná. Takže dieta sama.

První den.Káva na snídani, žádné sladkosti a housky. Na oběd vaříme dvě vejce a připravíme zelný salát, který může být čerstvý i vařený. Aby se takový salát nezdál příliš nevýrazný - můžete přidat olivový olej. Kolik jíst tento salát - rozhodnete, neexistují žádná omezení. Na večeři - vařené ryby. Může to být jakákoliv ryba dle Vašeho výběru. Nezapomeňte na hůlky.

Druhý den.Opakuje první, ale nyní můžete do ranní kávy přidat malou kůru otrubového chleba, zatímco ryby a salát se používají k obědu. Na večeři - vařené hovězí maso (100 g) a sklenku kefíru.

Třetí den.Káva na snídani, pečené plátky cukety k obědu (k pečení použijte rostlinný olej) a 200 g hovězího masa se zelným salátem k večeři.

Čtvrtý den.Tento den bude obtížnější: káva na snídani, jedno syrové vejce na oběd, 3 vařené mrkve (můžete si vybrat větší mrkev) a 15 gramů tvrdého sýra. Ale večeře bude omezena pouze na ovoce. Stačí vyloučit příliš sladké hrozny a banány. Počet plodů není omezen.

Pátý den.Na snídani, surové mrkve s citronovou šťávou (není třeba pít kávu dnes), vařené nebo zeleninové smažené ryby na večeři, a ovoce znovu na večeři. Nezapomeňte pít velké množství vody.

Šestý den.Kávaráno, odpoledne - polovina vařeného kuřete střední velikosti, ale bez tuku a kůže, stejně jako zelný salát. Na večeři můžete vařit 2 vejce vařená a přidávat k nim 200 gramů strouhané syrové mrkve.

Sedmý den.Ranní kávu nahraďte zeleným čajem bez cukru. Na oběd - vařené hovězí maso (200 g), můžete jíst malé množství ovoce, ale večeře může být některá z těch, které vaříte celý týden (kromě večeře s hovězím masem).

Osmý den.Na snídani - černá káva, oběd a večeře - stejně jako šestý den stravování.

Po osmém dni už nebudou v menu žádná další „překvapení“ - všechny dny budou opakovány těmi, které jsme již prošli, ale v opačném pořadí: devátý den opakuje pátý den diety, desátý den se dívá na menu čtvrtého dne, resp. Den naší stravy opakuje třetí a tak dále až do konce.

Jak vidíte, pravidla jsou jednoduchá, omezení nejsou tak těsná, že dva týdny se zdají být ve vašem životě nejvíce „hladoví“ a všechny složky jsou poměrně levné - to vše činí stravu jednoduchou a dostupnou a nejdůležitější - účinnou. Opět věnujte pozornost třem pravidlům: použijte hůlky, vypijte více vody a odstraňte chléb ze stravy (s výjimkou dne, kdy můžete jíst sušenky), banánů a hroznů.