Jak si vybrat deštník

Deštník je v našem životě nepostradatelným doplňkem, jako je kabelka, rukavice nebo šátek. Koneckonců, počasí ne vždy dělá radost z jasného slunce a bezmračné oblohy. Každý z nás má takovou nezbytnou věc jako deštník.

Kdo to vymyslel? Číňané Asi před třemi tisíci lety. Pak to bylo považováno za symbol moci, ale teprve v 18. století byly použity pro svůj účel: jako ochrana před deštěm, sněhem a sluncem. V dnešních dobách se moderní člověk nemůže bez něj dělat. Koneckonců, ztráta deštníku je podobná ztrátě vlasů nebo elegantního oblečení na deštivý den.

Jak vybrat správné příslušenství? Koneckonců, chci, aby byla jeho krása spojena s praktičností a cenou. Nejprve se rozhodněte, který model vám nejlépe vyhovuje. Deštník-třtina trvanlivější, ale nepříjemné, protože musí být neustále v ruce. Ano, a zapomenout, že místnost může být velmi snadná. Sklopení je naopak velmi pohodlné, ale nepraktické. Jsou snadno umístěny v kabelce, ale rychleji se rozkládají.

Je nezbytné se podívat na to, z jakého materiálu je deštníková kopule vyrobena. Nylon, i když levný při koupi, ale v praxi, po dešti, má tendenci "sednout." V podstatě nejběžnějším materiálem pro šití deštníku je polyester. Napodobuje se saténem nebo hedvábím. Deštník pongee bude téměř vždy suchý. Tento materiál se podobá „pláštěnce“ a voda se z něj jen valí, jako sáně z kopce. Deštníky se objevily na pultech obchodů, jejichž kopule je vyrobena z polyesteru a teflonu.impregnované. Deštník vyrobený z takového materiálu mění barvy jako chameleon v závislosti na intenzitě osvětlení. Teflonové deštníky vám budou sloužit asi sedm let.

Z čeho se skládá deštník? Souhlasím, že malá váha deštníku nemá malý význam. Skládací deštníky s hliníkovým rámem váží pouze 200 gramů. Sklolaminátové paprsky jsou velmi elastické a velmi odolné. Nebojí se ani náhlých poryvů větru. Takové jehly se obvykle ukládají na deštníky. Pro skládání deštníků vhodné paprsky z nerezové oceli nebo uhlíkových vláken.

Promluvme si o barvách. Barevná paleta dámských deštníků je velmi různorodá. Jak se říká, "chuť a barva ...". Ale nezapomeňte, že deštník vrhá na obličej stín barvy. Postupujte podle některých pravidel. Máte-li bledý obličej, budete vyhovovat teplé odstíny: červená, růžová, červená, broskev. Dívky se červenají na tvářích, vhodnější "studené" barvy. Ženy ve věku se nedoporučují zelené a modré barvy - obličej vypadá bolestivě. Když si vyberete deštník, otevřete ho před zrcadlem, podívejte se na sebe. Líbí se vám?

Při nákupu jakéhokoliv deštníku se ujistěte, že jste provedli „pevnostní zkoušku“ - několikrát otevřete a zavřete. Ujistěte se, že tkanina na deštníku je spolehlivě a efektivně napnuta - neměla by se prohýbat. V opačném případě se voda z ní neuvolní a po chvíli bude tkanina více klesat. Zkontrolujte stav paprsků a kopule. Neměl by se potáčet. Uvidíme, jestli je to bezpečnéDržák deštníku je připojen. Na štítku musí být uveden materiál, ze kterého je deštník vyroben. Zkontrolujte spolehlivost upevňovacích bodů tkaniny k paprskům. Počet takových míst musí být nejméně osm. Pokud deštník prošel všechny "inspekce", a byli jste s ním spokojeni, neváhejte a koupit.

A bezmračná obloha nad vámi!